Jak to vlastně všechno bylo...2002

Nějaký čas po rozpadu formace Zvykneme si. v lednu 2002 se začínají kytaristé Tonda a Mirek nudit. Přizvou proto i bubeníka Zvykneme si. Tomáše alias PaNa a zformují kapelu novou. Doplnění sestavy je vyřešeno přizváním PaNových spoluhráčů z tria Smädný kmet, Mariana a Kačenky. V březnu 2002 se začíná typicky česky diskutovat, a o něco později proběhne i první zkouška. Přes léto se ale spí zimním spánkem, a doopravdy pravidelně zkoušet se začíná až v říjnu. V prosinci přibývá do sestavy mašinka. Vzápětí i koncertní premiéra. Krátká, ale úderná - v rámci večera dlouhého a náročného.


2003

Hned na úvod roku další koncert a další nové písničky. V únoru ve zkušebně na čtyři stopy vzniká první demo "Před hranicí pumpáže".  A také se sestava rozšiřuje o Aničku, která přislíbila státi se kachnošejdří  dvorní výtvarnicí, a občas si i zazpívat, což poprvé učiní na třetím koncertě. Bohužel se pak ztrácí kdesi v obzoru, takže nám nakonec po ní zůstane jen účast na onom jednom koncertě a jeden textík.  Díky  některým nejmenovaným jedincům nás volné sdružení hudebníků, výtvarníků, tanečníků, performerů a kostýmních návrhářek Těchanovská hoňóra absorbuje načas do svých řad. Spolu s ním si také zahrajeme poprvé ve spřátelené cudzině - na filmovém festiválku u Žiliny. V červenci se rozhoduje k nemilému překvapení ostatních se svým hraním skoncovat Mirek. Takže zlanaříme Honzíka, se kterým hrával PaN, který je zároveň oporou spřátelených Užjepozdě, který kdysi zaskakoval i ve Zvykneme si., a který hraje zároveň s různými country spolky.  Období, kdy zkoušky kvalitativně silně převyšují koncerty. Mirka však stejně zase ukecáme, a tak se hraje s třemi kytarami. A tři kytary jsou prostě tři kytary. V listopadu však náhle a bez varování tříská dveřmi Kačenka. Zajímavé je, že nás dost nevybíravě nejdřív všechny pošle do háje, a pak se  tváří, jako kdybychom ji vypudili my. Přetextováváme dosavadní repertoár, rušíme klávesy, a jako zpěvačka se nakonec objevuje Veronika, kterou známe ze společných koncertů, hospod a sauny, takže ji máme (pr)okouknutou. 


2004

S novým rokem s novou zpěvačkou, bez kláves, ale za to stabilně s třemi kytarami. V únoru dost významný koncert s Budoárem staré dámy v Rock Café, v březnu jsme si pořídili vlastní doménu. Pravidelný doping.  Nové písničky. Po jarní pauze další a další koncerty - v červnu dokonce pětkrát. A hlavně výjezdy mimo Prahu,  po delší době i zájezd na Moravu včetně návštěvy sklípku. O dva týdny později historicky první "dvoják" v jednom dni. Boom vrcholí opět po roce deptáním undergroundu na Popovické tvrzi  v maskách - Verunka v šatičkách, Maryša v paruce a Tonda ála Arafat. Se sychravým podzimem po předletním vzestupu zase pád do útlumu. Skoro se nehraje, jen zkouší. Repertoár doplňujeme vykopávkami z dob Zvykneme si. V prosinci návštěva studia 3bees na Kavčích horách a vznik druhé studiové nahrávky, způli ze starších, způli z novějších kousků.


2005

Po realizaci druhého dema, které je dokončeno v průběhu ledna, nastává další útlum. Koncertů je méně než dříve, pro mnohé členy kapely je stále větším problémem si najít alespoň čas na zkoušení, natož aby vyvinuli ještě nějakou další aktivitu. V prvním pololetí to však ještě jakž-takž funguje. V červnu zajímavá akce na parníku v rámci oslav Tondova zaměstnavatele a záchvěv aktivity v podobě tří nových skladeb. V druhém pololetí už jsou ale odehrány jen dva koncerty - tradiční Tvrz v Popovicích a ve velkém stylu pojaté narozeniny bubeníka PaNa, na kterých dojde i k mimořádné reinkarnaci kapely Zvykneme si., předcházející Kachnám. S Kachnami si zde také zahostuje bývalá zpěvačka Kačenka. Na podzim klinická smrt a rozhodnutí Tondy stagnující kapelu opustit. Reakcí ostatních je ukončení provozu. takže ještě počátkem roku proběhnou dva rozlučkové koncerty (i s Tondou) a kapela se rozchází, každý povětšinou do svých ostatních působišť.