Aktuality šejdrem z kachního deníku:


  

2006

Počátkem roku tradiční narozeninový koncert na Slamníku. Tentokráte velmi vydařený a hojně navštívený. Loučení s pražským publikem tedy na úrovni. Byť poněkud po tmě. V únoru pak opravdu poslední koncert v Liberci. Velmi příjemný prostor i hostitelé, vcelku průměrné vystoupení zastíněno excelentním Smadným kmetem. Díky všem příznivcům a těm, kterým  tahle kapela za něco stála. Adieu, Thanx For All.


prosinec  2005

Zimní spánek pokračuje, a teprve o Vánocích se konečně podaří udělat zkoušku. 


listopad  2005

Zimní spánek pokračuje, nicméně debatní schůzku s bohatou diskusí a mnohými podněty se zrealizovat podařilo. Všichni si navzájem vysvětlili co a proč nemohou. Bylo rozhodnuto ještě o jednom - rozlučkovém - koncertu s Tondou. A poctivá dělba práce s ním související  byla nakonec nejpřínosnějším bodem večera.


říjen  2005

Pokračuje nicnedělání - návštěvy hospody jsou důležitější.  Plánované řešení postupu po Tondově odchodu ztroskotává na tom, že někteří nemají čas - viz. návštěvní kniha. 


září  2005

Pokračujeme v nácviku novinek, ale zkouší i  jednorázově obnovení Zvykneme si. a Fšudepozdě.  Bubeník PaN slaví kulatiny ve velkém stylu - s pěti kapelami, jejichž byl nebo je členem.  Kvalitativní úroveň sice klesá v přímé úměře s bohatou konzumací tekutin, nicméně ve výsledku se jedná o vydařený večírek. Fotky jsou k nalezení zde. Koncem září se rozhoduje kapelu opustit Tonda kvůli stagnaci a permanentní neochotě některých kolegů si najít na kapelu čas.


červenec  a srpen  2005

Tři nové skladby. Ve fotoalbu přibyly záběry z parníku, a dodatečně i pár starších. Na závěr měsíce opět po roce v obvyklém termínu v Popovicích na tvrzi. Vedro. Premiéra novinek dopadla plichtou - jedna skladba povedená, jedna průměrná, jedna zvoraná. Ale hlavně jeden z nejdelších koncertů v historii vůbec - díky čekání na další kapelu jsme hráli úplně všechno.  Stihl se i karban a Verunka opět vládla i baru. Fotografie z celého podniku na http://www.konstantin.cz/popovice/  Pak už prázdniny. Texty tří novinek přidány na web. 


červen  2005

Zas trochu žvaníme, předstíráme zkoušení, a děláme na nových výplodech. Na pozvání zas po delší době hrajeme - zato na pěkně kuriózním místě: na parníku na výroční akci Tondova zaměstnavatele. Nejdřív hrají jazzmani uvnitř, pak my hlučíme na zadní palubě. Okolo plave rekordman a primátor.  Zdá se, že možný už je prostě všechno.


květen  2005

Všichni jsou líní. Maryša má zkouškové. A když (se) zkouší Maryša nezkoušíme my. 


duben  2005

Tradiční  návštěva na Pankráci. Děti si hrají, padesátý třetí zvukař se potýká s aparátem, milý prostor, vtipný speaker, konzumace, vše při starém. Na delší dobu zas nenaplánovány nijaké koncerty. Děláme nový kousky. 


březen  2005

Zase po roce v Rock Café. Na poslední chvíli se musel posunout začátek, a tak všichni začali přicházet přesně v momentu, kdy jsme končili. Jinak jsme zalezlí za kamny a nikomu se do ničeho nechce. Ve fotoalbu přidány fotky z lednového Slamníku. 


únor  2005

Trocha zimního spánku. Ukázka z dokončeného druhého dema nově k dispozici v sekci nahrávek. Po delší době také začínáme dělat na nové skladbě.


leden  2005

Na počátku opět oslava Tondových narozenin na Slamníku, tentokráte po loňské rozpačitosti velmi vydařená, s početným a spokojeným publikem.  Následně znovu hupky do studia, kde pokračuje mix nahrávky z prosince. Na konci ledna je druhé demo "Hranice pumpáže" na světě...


prosinec 2004

Zase po delší době koncert a výsledkem vcelku vydařený večer. Do sekce nahrávek přidáno video z Brna. Před vánocemi si nadělujeme pobyt ve studiu 3bees , kde vzniká nahrávka pro druhé demo. Zaznamenáno je nakonec šest skladeb. 


listopad 2004

Žádné koncerty, málo (o to více zadýmených) zkoušek, nové skladby jsme zatím nechali být jen nakousnuté,  ale za to jsme oprášili tři prastaré kousky, které jsme se sami museli znova naučit ... Nikam se neženeme a čekáme, jak se všechno vyvrbí...


říjen 2004

Žádné koncerty, málo (o to více zadýmených) zkoušek, nové skladby jen nakousnuté,  jen pár grafických úprav na webu...


září 2004

Na počátku koncert - opět Na půl cesty. Bosohlavý baskytarista už z toho má stíhy.  Ohlas slušný, lidí dost. Poté ovšem další útlum, spojený s dovolenými a časovými kolizemi jednotlivých zúčastněných, kteří se častěji potkávají úplně někde jinde než ve zkušebně...


* červenec a srpen 2004

Zahájení "prázdnin" na poslední chvíli zrealizovaným konzikem Na půl cesty, aneb tři kapely a jen jedenáct lidí na pódiu plus jeden před ním. Šlo ovšem zatím o nejnepovedenější gig letos, což poznamenalo vedro a fotbalové semifinále. Ale o to bylo příjemnější posezení po  něm. Ve fotoalbu  přibyla fototapeta z fotografií fotogenické sedmičky z fotodne na Moravě. Náročná akce, která měla být původně svatební oslavou bývalé kolegyně ze Zvykneme si. Zuzanky. Svatba byla na poslední chvíli zrušena, akce ne.  Zuzanka si s námi zazpívala staré kousky. Zatímco většina kapely po koncertě devastovala svá játra, Tonda se přemístil přímo do porodnice, kde se mu vylíhla druhá dcera. Závěr první poloviny prázdnin stejně jako loni opět na gotické vodní tvrzi v Popovicích na velmi příjemném narozeninovém festiválku. Kostýmy, konzumace a karban. Přítomný Exbasák Zvykneme si. David si s námi zahrál Iggy Popa. Náročný víkend. V srpnu pak spíme letním spánkem - pokud tedy pomineme bowlingové, hospodské a jiné kratochvíle


 * červen 2004

Vynahrazujeme si předchozí koncertní neaktivitu. Zahajujeme opět ve starém dobrém Dundee-Jamu na Kladně. Vcelku slušný ohlas a jako vždy pitka. Marian se osvědčuje jako řidič. Další víkend náročný výlet na Moravu - viz. Veroničin cestovní deníček. Vzniká videozáznam a spousty fotek. Tuží se kolekýf. Dva koncerty a mezitím pobyt ve sklípku.  O týden později historicky první "dvoják". Po Maryšovi i Tomík Ká se osvědčil nejen jako kameraman, ale i jako řidič. Rychlý řidič. V podvečer hrajeme na hradě Točníku. Úžasné prostředí, krásný západ slunce - obzvláště, když se při něm smotne. Jen trochu nepočetné a především velmi laxní publikum vůči čemukoliv a komukoliv. Poté rychlý přesun do Černošic, kde ještě jako poslední kapela zahrajeme na dalším ( třináctém? čtrnáctém?) UmVečíru. Všichni už jsme tam hráli v minulosti s jinýma kapelama, ale s Kachnami je to poprvé.  Hrajeme líp než na Točníku, ale lidi už jsou zřejmě o půlnoci unavený a nebo by radši něco veselejšího, takže ohlas je vlažný. Pak ještě popůlnoční špek, osádka A zůstává a osádka B sviští na Prahu. Pelíšky čekají.  


* květen 2004

Dokončili jsme novou písničku "Anonymní vztah". Marian úspěšně zakončil své středoškolské vzdělání. Po přesně dvouměsíční pauze jsme se na pódium vrátili, přesně tam, kde jsme ho opustili. Opět s technickými problémy v úvodu, ale po delší době zas výjimečně ve střízlivém, neintoxikovaném stavu. A se zcela rozdílnými pocity i  zážitky jednotlivých členů.  Vzápětí jsme podle hesla "Svůj k svému" zavítali na sraz majitelů Citroënů 2CV zvaných Kachny.  Akce to byla velmi vydařená, včetně přítomných krásných automobilů, předpůlnočního kankánu, aukce prádla tanečnic, publika v pyžamech a dalších zpestření. Tedy až na brutálně krutou zimu, málem proražený spodek Honzíkovy Oktávky na poněkud drsnější příjezdové cestě, hustou latrínu a zákeřné feferonky. Nemluvě o náročné konzumaci některých jedinců poté. Vytvořeno bylo i foto Kachny u kachny...  Na webu doplněny chybějící texty současného repertoáru, takže je kompletní. 


 * duben 2004

Koncerty žádné neb Marian se připravuje na maturitu. O to víc vypečených oslav a taky nějaké ty fkoufky...  V podstatě odpočinkové období, i když nějaké nové skladby se rýsují...  Šetříme síly na červen.


 * březen 2004

Koncert Na půl cesty jako vždy vypečený a jako vždy s alkoholickou smrští. Verunka už s poloviční sádrou. Premiéra nového kousku "Zabíjačka". A taky kuriozitka: s Harmasanem, který přijal pozvání coby host, pohostinsky zpívala Zuzanka, bývalá to kolegyně poloviny kapely ze Zvykneme si. Největší novinkou ovšem je, že jsme si pořídili doménu a přestěhovali se na www.kachnysejdrem.com .  


 * únor 2004

Člověk míní a situace mění. Chtěli jsme hodně zkoušet, ale Verunka se rozhodla si v praxi ověřit heslo "Sportem ku trvalé invaliditě". Výsledkem  noha v sádře, se kterou se po schodech do sklepní zkušebny hopká těžko.  Přesto jsme dokončili novou písnišku "Kudlanka".  A odehráli koncert v Rock Café s moc příjemným výsledným pocitem i publikem. Před vynikajícím Budoárem staré dámy (díky!) a stosedmdesátihlavým davem. Marian poté odjel odpočívat do JůKej, zatímco Mireček jako tradičně plánuje důchod.  Fotky z Rock Café se následně objevují na serveru Freemusic.


 * leden 2004

Počátek roku opět na Slamníku. Příjemná akce, premiérově s Veronikou za mikrofonem, ovšem za minimálního zájmu publika. Zkoušíme a snažíme se opět dostat do formy. Rýsují se nové věci.  Zkoušky se odbývají nezvykle často a nezvykle zvesela. Ve fotoalbu přibylo pár nových fotek.


 * prosinec 2003

Na scéně se objevuje nová zpěvačka Veronika.  Rušíme klávesy. Většina skladeb je přetextovávána a zkoušková aktivita je až překvapivá. V Guru se poměrně hlasitým koncertem loučíme s Kačenkou, která se najednou začíná tvářit, jako bychom za její odchod mohli my. Závěr roku opět v útlumu, 4/6 kapely slaví Silvestra společně.


 * listopad 2003

Úvod sychravého podzimu na Slamníku - před půlnocí a velmi unaveným publikem. Děláme na nových skladbách. V rubrice "Zápisky na zítra"  přidán textík  "Zoufalství" k od jara rozdělané skladbě. V jeho duchu všem oznamuje Kačenka to, co již jsme delší dobu díky jejímu laxnímu přístupu tušili - že totiž končí. Takže venku kosa a my hledáme novou zpěvačku. Hodně divný koncert U Rafa - jen pár lidí a vlažná reakce, technické problémy vyhánějící Mirka předčasně z pódia, Kačenka pro změnu z pódia nevyhnatelná, zmatek, dohady, karban, veselá bábovka... 


 * říjen 2003

Absolvovali jsme další příjemný večírek v oblíbeném podniku, aneb s třemi kytarami  Na půl cesty. Ve fotogalerii najdete nové fotky z festivalu Podvinni. Do sekce demo přidány další dvě skladby. Nově jsme se objevili mezi kapelami na Freemusic.cz a plánuje se na jaře koncert v Brně. 


* září 2003

Začátek poprázdninové sezóny ve znamení pozdních příchodů. PaN přichází na zkoušku pozdě o pouhých 100 minut, Tonda přichází pozdě  "jen" o čtyřicet - ovšem na koncert... Takže Honza má samostatnou premiéru skutečně natvrdo. V textech najdete konečně i "Měsíc"... a možná dojde časem i na nějaké nové fotky. Panovy narozeniny v originálně zařízeném klubu v Černošicích s frontálním útokem na játra většiny členů i příznivců. A předpremiéra nového kousku v repertoáru s výstižným názvem "Zoufalství".


  * červenec & srpen 2003

Trocha letního spánku nezaškodí ani kachněti. 4/5 kapely tradičně pořadatelsky vypomáhá s festivalem v Boskovicích. Výtečný koncert U Vystřelenýho oka s Mirkem i novou kytarovou posilou Honzou, čili tři kytary na pódiu. Anička se nám pro změnu ztratila kdesi v nenávratnu. Marian si přibral další úvazek v podobě vyhraného konkursu na post baskytaristy v Oswald Schneider. Průměrný koncert na festiválku na Tvrzi v Popovicích s kuriózním závěrem - z pódia jsme byli vyhnáni po 35 minutách hraní s tím, že je skluz a pak se 3/4 hodiny nic nedělo, protože další kapely zatím nedorazily... Poté opět letní klid.


 * červen 2003

Vznikla nová skladba "Měsíc". Opět jsme zajeli do Dundee jamu, kde to zas pro některé skončilo devastací organismu. Festiválek "Závislý zubr" - skvělé počasí, milá severská vesnička se skanzenem a muzeem železnice plus sál s několikanásobným přírodním echem. Nakonec docela povedený koncert  se slušným ohlasem. Kytarista Mirek oznamuje, že se rozhodl to zapíchnout - podrobnosti hledejte v jeho vyjádření v Návštěvní knize..


 * květen 2003

Trocha jarního spánku nezaškodí ani kachněti. Poté festival  Počernické jaro aneb skvělé prostředí, slunečné počasí, nadstandardní ozvučení, poněkud neobvyklá dramaturgie a téměř žádní diváci. O týden později první výlet do zahraničí - účast s celou Těchanovskou hoňórou na filmovém festiválku na půl cesty mezi Žilinou a Martinem u břehu Váhu. Aneb filmové skvosty jako třeba Konec srpna v hotelu Ozón či vybrané díly seriálu Spadla z oblakov a mezi tím zpestření nejen hudební. Hráli jsme po němém filmu Metropolis okolo půlnoci. O fyzicky náročném víkendu mnozí otestovali nejen svá játra. Ale moc pěkná zkušenost a všeobecné nadšení.  


 * duben 2003

Anička se definitivně rozhodla, že bude jen hostovat a všeobecně bylo rozhodnuto, že se stane kapelní výtvarnicí. Neudělali jsme pár nových písniček. Poprvé jsme zahráli na jednom ze série festiválků Těchanovské hoňóry (tentokrát na Deltě), který se podle všech dost vydařil. Kačence byly pochváleny krásné šaty a Helenka by z nás taky měla radost. Ve fotosekci přibyly obrázky z Guru od Emičky, kterou ukecal Marian. 


* březen 2003

 Udělali jsme pár nových písniček. Tonda rezignoval a o názvu tedy dohádáno jest. Anička neví. PaN ví, Rýsuje se slovenské turné v květnu. Ladí? Neladí! Koncert v Guru trošku divější, ale vcelku povedený, neboť psychicky slabší jedinci sál opustili až po našem bloku.


 * únor 2003

Udělali jsme pár nových písniček. Svedli debatu o název. Stále to je zábava bez ambicí. Natočili jsme demo a někteří o tom ani nevěděli. Mirek přinesl nejlepší písničku ze všech a nechce ji proto hrát. Oblíbená věta pro pozdvižení morálky: "Měl bych nápad..." Máme novou vokalistku Anička, která vylepšuje věkový průměr a pohled na zbytek pánského osazenstva.


* leden 2003

Děláme nové písničky. Hádáme se o názvu. Zábava bez ambicí. Druhý koncert nedopadl nejhůř... Soužití s mašinkou se začíná osvědčovat a PaN se krom bubeníka stává i vrchním samplistou...


* květen - prosinec 2002

Zviřátka se na jaře sešla, v létě si užívala, a na podzim konečně začala zkoušet. Po několika zkouškách se rozhodují s tím nepárat, a tak se začíná i koncertovat. Zviřátka tedy vzkazují světu:  Děláme nové písničky. Zábava bez ambicí. První koncert nedopadl nejhůř...