POSVÁTNÉ ŽENSKÉ TANCE

SPOJENÉ S OBDOBÍM ROVNODENNOSTI


 

Nejdůležitější svátky se v mnoha kulturách slavily v čase jarní a podzimní rovnodennosti, protože pro naše předky měl pohyb slunce a měsíce mimořádný význam a rovnodennost byla vnímána jako posvátné období.


V průběhu semináře se budeme učit převážně tradiční kruhové tance, které zprostředkovávají a oslavují životní energii v souvislosti s těmito dvěma významnými okamžiky každého roku. Na programu budou především tance arménské, bulharské a řecké, mnohé pocházející z bohaté sbírky Laury Shannon, známé svým studiem tradičních ženských tanců, jejich energie a léčivého potenciálu.


Původně byly kruhové tance součástí rituálů, například doprovázely člověka při přechodu do nové životní etapy. Podobnou službu mohou prokázat i nám – vedle toho, že nám přinášejí radost a novou energii.


Seminář povede Ulli Bixa, zkušená taneční lektorka z Rakouska, která umí velmi zajímavým a inspirativním způsobem propojit tanec se svými znalostmi z oblasti historie, komparativní religionistiky a etnografie.


Poslední hodina semináře v neděli 21.září (13-14) bude otevřena všem, kdo mají chuť společným tancem podpořit Mezinárodní den míru a symbolicky se připojit k velkému kruhu obkružujícímu Zemi, kterým tanečníci z celého světa chtějí vyjádřit podporu myšlenkám míru a nenásilí.


Kdy: 20. - 21. září 2014, sobota 10-17.30, neděle 10-14

Kde: malý taneční sál Stanice techniků DDM, Pod Juliskou 2a, Praha 6

Cena: 2200,-Kč


Seminář proběhne v angličtině, překlad zajištěn.


Přihlásit se můžete mailem na adrese pani.hu@gmail.com Další informace na tel.604 262 381 (Jana Ježková)